Cathedralis

Svícen Cathedralis je spojením katedrály, světla a naděje, tří prvků, které dohromady vyvolávají pocit bezpečí a duševního klidu…

Cílem bylo znázornit osobní zážitek z Milánského dómu, a upozornit tak na fascinující hru mezi paprsky slunečního svitu a sklem. První pokusy o vyobrazení jevu šly v duchu minimalismu, nicméně postrádaly potřebnou symboliku. Při jejím vložení se návrhy postupně dostaly zpět k tématu gotické katedrály, která všechny potřebné aspekty spojila. Záměrem však nebylo gotiku kopírovat, ale pouze se inspirovat jejími prvky a aplikovat je v novodobém stylu.

Tvar skleněného poklopu, vychází z křivky lomeného oblouku, který je typickým znakem gotických katedrál. Je vyroben z kříšťálového a barevného skla, díky čemuž vytváří ono fascinující světlo procházející skrz vitrážová okna. Pod poklopem se skrývá mosazný svícen s půdorysem trojlistu.

Kovová konstrukce je nositelem plamene svíčky, který je klíčovým prvkem svítidla. Sám o sobě je teplým zdrojem světla s uklidňujícími a harmonizujícími účinky. Zapálení svíčky pak evokuje zažehnutí plamene naděje a víry lemující duchovní cestu. Svíce na mosazném středu pomalu stoupají až k na vrcholu umístěnému kříži a vytváří tak pomyslné schody mezi zemí a nebem.